Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     73
             Vakar:      359
            


twitterBlogo arī Tu!
 
Jaunākajā "JV" numurā
 Izglītība: Drošāka interneta centrs: jārosina bērni un jaunieši izmantot interneta iespējas kvalitatīvi (0)  06.02.2018

Bērni un jaunieši pavada daudz laika, skatoties viedokļa līderu slavenību un sabiedrībā pazīstamu cilvēku ierakstus sociālo tīklu kontos. Pasaules Drošāka interneta dienā, 6. februārī, Latvijas Drošāka interneta centrs uzsver gan vecākiem, gan izglītības sistēmai ir jāsekmē, lai bērni un jaunieši izmantotu internetā pavadīto laiku kvalitatīvi.

... >>>
 Izglītība: Turpinās Jauniešu garantijas pēdējā uzņemšana 25 profesijās (0)  30.01.2018

Līdz 23. februārim turpinās ziemas uzņemšana Jauniešu garantijas izglītības programmās, kurā jaunieši var pieteikties iegūt darba tirgū pieprasītu profesiju 1 gada laikā bez maksas.

... >>>
 Izglītība: Par 2 miljoniem eiro pieaudzis pieejamais valsts finansējums studiju vietām IZM augstskolām un koledžām (0)  19.01.2018

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, par 2 milj. eiro pieaudzis pieejamais finansējums valsts finansētajām studiju vietām Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) augstskolām un koledžām. Pieaugot akadēmiskā personāla minimālajam atalgojumam un valsts obligātās sociālās apdrošināšanas likmei, vienas studiju vietas bāzes izmaksas ir palielinājušās no 1393,11 eiro 2017.gadā līdz 1458,51 eiro 2018.gadā.

... >>>
 Izglītība: Turpmāko piecu gadu laikā plānots pakāpeniski palielināt pedagogu zemāko darba algas likmi (0)  12.01.2018

9.janvārī valdība apstiprināja pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laika periodam no 2018.gada 1.septembra līdz 2022.gada 31.decembrim.

... >>>
 Izglītība: Maini dzīvi – domā plašāk! (0)  19.12.2017

Jēkabpils Valsts ģimnāzijā notiek informatīvās stundas par EURODESK

... >>>
 Izglītība: VIAA 2017. gadā apstiprinājusi Erasmus+ projektus vairāk nekā 19 miljonu eiro apmērā (0)  19.12.2017

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) šogad ir apstiprinājusi Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ projektus skolu, profesionālās, pieaugušo un augstākās izglītības sektorā ar kopējo finansējumu vairāk nekā 19 miljoni eiro.

... >>>
 Izglītība: Skolēnu “CITS BAZĀRS” dominē inovatīvi un dizaina produkti (1)  12.12.2017

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta “Inovāciju motivācijas programmas” ietvaros organizācijas Junior Achievement Latvija (JA Latvija) īstenotajā skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākumā “CITS BAZĀRS” noskaidroti uzvarētāji.
Nominācijā “Sociālo mediju aktivitāte” uzvarējis SMU Iungo no Viesītes vidusskolas, kas radījuši izglītojošu un patriotisku galda spēli par Latvijas kultūru un vēsturi.

... >>>
 Izglītība: LAD aicina bērnus un jauniešus piedalīties “Piens un augļi skolai” konkursā (0)  12.12.2017

Lauku atbalsta dienests un Zemkopības ministrija aicina Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus un 1.-9. klašu skolēnus piedalīties programmas “Piens un augļi skolai” konkursā.

... >>>
 Izglītība: Izglītības iestādes var pieteikt mācību programmas pieaugušajiem 12 nozarēs (0)  07.12.2017

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludina izglītības iestāžu pieteikšanos pieaugušo mācību īstenošanai otrajā pieteikšanās kārtā Eiropas Sociālā fonda (ESF)  projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”. Līdz 2018. gada 18. janvārim izglītības institūcijas var iesniegt mācību programmas 12 dažādās nozarēs.

... >>>
 Izglītība: Izskatīts informatīvais ziņojums par pāreju uz mācībām valsts valodā vispārējās (0)  06.12.2017

5. decembrī valdībā tika izskatīts Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums, kas paredz pakāpenisku pāreju uz mācībām valsts valodā vidusskolās. Pārmaiņu mērķis ir nodrošināt ikvienam Latvijas bērnam vienlīdzīgas iespējas iegūt kvalitatīvu izglītību, kas veicina 21.gadsimtā nepieciešamo zināšanu, prasmju un attieksmju apguvi.

... >>>
 Izglītība: Latvijas skolēni starp pasaules līderiem lasītprasmē (0)  06.12.2017

50 pasaules valstīs, tostarp arī Latvijā, paziņoti starptautiskā lasītprasmes novērtēšanas pētījuma 4. klasēm PIRLS 2016 rezultāti.  Mūsu bērnu panākumi iepriecina - salīdzinājumā ar iepriekš veikto pētījumu 2006. gadā, patlaban Latvijas skolēnu vidējie sasniegumi lasītprasmē ir ievērojami uzlabojušies. Apsteigta Dānija, Lietuva, Itālija, Vācija, ASV, Nīderlande, Beļģija un citas valstis.

... >>>
 Izglītība: Savākti jau vairāk nekā 7 000 paraksti pret sešgadnieku sūtīšanu skolā (0)  04.12.2017

Pagājušajā nedēļā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija lēma, ka ideja par skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma, ko virza Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), vēl nav pietiekami detalizēti izstrādāta, lūdzot ministrijai  detalizētāk izskaidrot nepieciešamību skolas gaitu sākumu paātrināt, kā arī sniegt redzējumu par idejas ieviešanu praksē, ne tikai teorijā.

... >>>
 Izglītība: Sarunu cikls jauniešiem “Kāpiens” / TIKŠANĀS ar Karmenu Stepanovu (0)  01.12.2017

1. decembrī plkst. 17:00 Jēkabpils Tautas nama kamerzālē jauniešiem būs iespēja iepazīt Radio Pieci.lv raidījuma “Pieci klausās” producenti Karmenu Stepanovu no Rīgas.

... >>>
 Izglītība: LAI TĀLU SKAN - RĪCĪBAS DIENĀS TŪKSTOŠIEM LATVIJAS SKOLĒNU AICINĀJUŠI SAUDZĒT VIDI (0)  29.11.2017

Aknīstes vidusskola Rīcības dienās rīkoja radošas darbnīcas, motivēja izdarīt videi draudzīgus lēmumus un popularizēt tos, kā arī plašā sabiedrībā dalījās ar reāliem padomiem ikdienai zaļākam dzīvesveidam. Pateicībā par komandas čaklo darbu, viņiem piešķirta balva - Daugavpils teātra apmeklējums!

... >>>
 Izglītība: Šadurskis: tiesības valdībai noteikt kritērijus vidusskolai ir atbildīgs solis izglītības kvalitātes celšanai (0)  23.11.2017

Lai veicinātu kvalitatīvas izglītības pieejamību skolēniem visā Latvijas teritorijā, tiks noteikts minimāli pieļaujamais bērnu skaitu klasē. To paredz trešdien, 22.novembrī, Saeimā galīgajā lasījumā apstiprinātie grozījumi “Izglītības likumā”, kas ietver deleģējumu Ministru kabinetam noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu un kritērijus maksimāli pieļaujamā izglītojamo skaita noteikšanai klasē un klašu grupās pašvaldību, valsts augstskolu un privātajās vispārējās izglītības iestādēs vidusskolas posmā. Izglītojamo skaita kritēriji  tiks attiecināti uz 10.-12.klasēm.

... >>>
 Izglītība: Apbalvoti Draudzīgā aicinājuma fonda Skolu reitinga 2017 laureāti (0)  17.11.2017

Vērtējot skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātus, 2017. gada 15. novembrī Draudzīgā aicinājuma (DA) fonds organizēja Skolu reitinga 2017 balvu pasniegšanu un apbalvoja labākās Latvijas skolas.

... >>>
 Izglītība: IZM izstrādājusi informatīvo ziņojumu par pāreju uz mācībām valsts valodā vispārējās izglītības iestādēs (0)  14.11.2017

Izglītības un zinātnes ministrija ir izstrādājusi un Ministru kabinetā iesniegusi informatīvo ziņojumu, kas paredz pakāpenisku pāreju uz mācībām valsts valodā vidusskolās. Pārmaiņu mērķis ir nodrošināt ikvienam Latvijas bērnam vienlīdzīgas iespējas iegūt kvalitatīvu izglītību, kas veicina 21.gadsimtā nepieciešamo zināšanu, prasmju un attieksmju apguvi.

... >>>
 Izglītība: Izsludina konkursu pedagogiem par labāko klases audzināšanas stundu (0)  12.11.2017

Turpinot iepriekšējos gados veiksmīgi aizsākto iniciatīvu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija kustības „Draudzīga skola” ietvaros arī šogad izsludina konkursu pedagogiem par labāko klases audzināšanas stundu draudzīgas un cieņpilnas vides veicināšanai klasē.

... >>>
 Izglītība: Apbalvoti konkursa “Mūsu mazais pārgājiens” laureāti (0)  11.11.2017

Piektdien, 10. novembrī, Tērvetes dabas parkā notika Zemkopības ministrijas (ZM) konkursa Latvijas skolu jaunatnei “Mūsu mazais pārgājiens 2017” laureātu apbalvošanas pasākums.

... >>>
 Izglītība: Jaunā grafiskā dizainere Katrīna Elizabete Sīle izvēlēta par Latvijas vēstnieci Eiropas profesionālo prasmju nedēļā (0)  08.11.2017

Jaunā grafiskā dizainere Katrīna Elizabete Sīle, kas šogad pārstāvēja Latviju un ieguva Ekselences medaļu pasaulē lielākajā jauno profesionāļu meistarības konkursā World Skills Abu Dhabi 2017, ir izvēlēta parLatvijas vēstnieci 2017. gada Eiropas profesionālo prasmju nedēļā, kas šogad notiks 20.-24.novembrī. 

... >>>
 Izglītība: Aptauja: 91,5% pedagogu uzskata, ka skolas nav gatavas uzņemt sešgadniekus (0)  07.11.2017

Taujāti par to, vai skolas ir piemērotas sešgadniekiem, 91,5% pedagogu norādīja, ka skolas nav gatavas uzņemt sešgadniekus, turklāt 69,8% noradīja, ka to pielāgošana mazo skolnieku vajadzībām būtu ļoti dārgs un laikietilpīgs process, liecina Latvijas Privāto pirmsskolu biedrības un Neatkarīgās izglītības biedrības rīkotā pedagogu aptauja.

... >>>
 Izglītība: Klavieru dueta veiksmīgā debija Starptautiskā konkursā (0)  03.11.2017

26. oktobra rītā klavieru duets Elza Eglīte un Evelīna Podniece  kopā ar skolotāju Antru Korņejevu devās uz mūsu galvaspilsētu, lai piedalītos  6. Rīgas Starptautiskajā jauno pianistu konkursā klavieru ansambļa kategorijā.

... >>>
 Izglītība: Skolu konkursa Gardēžu klase finālam kvalificējas 20 klases, arī Salas vidusskolas 7.klase (0)  28.10.2017

Apgūstot jaunas zināšanas jautājumos, kas saistīti ar veselīgu uzturu, skolu konkursa Gardēžu klase pusfināla ietvaros šoruden savas prasmes pavārmākslā pārbaudījuši 725 skolēni no 38 Latvijas skolām.

... >>>
 Izglītība: Šadurskis: Mūsdienīgs vidusskolu tīkls ir vajadzīgs ilgtspējīgai valsts ekonomikas attīstībai un sabiedrības labklājībai (0)  26.10.2017

“Realizējot Izglītības un zinātnes ministrijas un skolu tīkla pētījuma ekspertu ieteikumus, ieguvēja būs visa sabiedrība. Lai radītu izaugsmi, labklājību, augstāku dzīves kvalitāti, ir nepieciešams uzdrošināties mainīties, pieņemt lēmumus, kas maina ierasto dzīves ritmu. Tas ir vienīgais virziens labām pārmaiņām,” preses konferencē par skolu tīkla pētījuma ziņojumu pauda izglītības un zinātnes ministrs, profesors Kārlis Šadurskis.

... >>>
 Izglītība: Latvijas Banka izsludina studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursu (0)  14.10.2017

Latvijas Banka izsludina kārtējo studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursu, kura mērķis ir veicināt Latvijas un eiro zonas tautsaimniecības makroekonomisko problēmu apzināšanu un analīzi, iesaistot šajā darbā spējīgākos jaunos ekonomistus.

... >>>
 Izglītība: Sadala mērķdotācijas pedagogu algām šā gada četriem mēnešiem (0)  04.10.2017

Valdībā 3.oktobrī apstiprināts Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts "Par mērķdotāciju sadalījumu pašvaldībām – pašvaldību izglītības iestādēm 2017.gadam”.

... >>>
 Izglītība: Skolēnu mācību uzņēmumu darbnīca dodas uz Jēkabpili (0)  19.09.2017

Aicina uz semināru par skolēnu mācību uzņēmumu veidošanu un attīstīšanu

... >>>
 Izglītība: Jēkabpils vispārizglītojošajās skolās šogad mācās 2609 skolēni (0)  15.09.2017

Jēkabpils pilsētas pašvaldības Izglītības nodaļa apkopojusi datus uz š. g. 5.septembri par audzēkņu skaitu izglītības iestādēs.

... >>>
 Izglītība: Šadurskis: Pārmaiņas,investīcijas izglītībā un zinātnē ir priekšnosacījums Latvijas izaugsmei OECD (0)  15.09.2017

Piektdien, 15.septembrī, izglītības un zinātnes ministrs, profesors Kārlis Šadurskis tikās ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības  organizācijas (OECD) ģenerālsekretāru Anhelu Guriju (ÁngelGurría), lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar pārmaiņu procesiem izglītības jomā un ir priekšnoteikums, lai Latvijai būtu augsts izaugsmes potenciāls OECD dalībvalstu vidū.

... >>>
 Izglītība: Skolēnus aicina pieteikties konkursa Gardēžu klase 2.sezonai (0)  15.09.2017

Turpinot izglītot Latvijas skolu jauniešus par veselīgu un sabalansētu uzturu un motivējot ikdienā gatavot veselīgas maltītes, Rimi aicina skolēnuspieteikties konkursa Gardēžu klase 2. sezonai.

... >>>Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom