Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     73
             Vakar:      359
            


twitterBlogo arī Tu!
 
Jaunākajā "JV" numurā
 Veselība: Būtiski palielinājusies atsaucība vēža profilaktisko pārbaužu veikšanai (0)  20.02.2018

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka pagājušajā gadā būtiski palielinājusies atsaucība valsts apmaksātu vēža profilaktisko pārbaužu veikšanai. Sieviešu skaits, kuras pērn veikušas profilaktisko krūšu vai dzemdes kakla pārbaudi, ir lielākais kopš profilaktiskās programmas ieviešanas 2009. gadā.

... >>>
 Veselība: E-veselības sistēmā izrakstīts miljons e-recepšu (0)  02.02.2018

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka līdz šim E-veselības sistēmā izrakstīts jau miljons e-recepšu. Gandrīz 70 % e-receptes izrakstītas pēc 2018. gada 1. janvāra, kad e-recepšu izrakstīšana valsts kompensējamo zāļu saņemšanai kļuva obligāta.

... >>>
 Veselība: Gandrīz 90 % ārstniecības iestāžu jau parakstījušas ambulatoro pakalpojumu snieg (0)  27.01.2018

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka teju 90 % ārstniecības iestāžu, kas nodrošina speciālistu konsultācijas, diagnostiskos izmeklējumus, dienas stacionāra u.c. ambulatoros pakalpojumus, jau ir noslēgušas līgumu par valsts apmaksātu ambulatoru medicīnas pakalpojumu sniegšanu no 2018. gada.

... >>>
 Veselība: Papildināts valsts kompensējamo zāļu klāsts un mazinātas zāļu cenas (0)  26.01.2018

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no šī gada 1. janvāra valsts kompensējamo zāļu saraksts ir papildināts ar 23 medikamentiem un 27 medicīniskajām ierīcēm. Papildus nākuši klāt galvenokārt ģenēriskie medikamenti tādās jomās kā sirds-asinsvadu slimības, cukura diabēts, infekcijas slimības, glaukoma, astma u.c.

... >>>
 Veselība: Aicinājums Jēkabpils pamatskolas 1.līdz 4.klašu audzēkņu vecākiem pieteikt bērnus bezmaksas veselīgas vingrošanas nodarbībām grupā fizioterapeita vadībā! (0)  17.01.2018

Projektā „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī”tiek organizēts veselības veicināšanas pasākums “Veselīgas vingrošanas nodarbību cikli bērniem grupās”.

... >>>
 Veselība: Farmaceiti nostādīti ķīlnieku lomā – aicina arī ārstus skaidrot pacientiem e-recepšu izmantošanas nosacījumus (0)  17.01.2018

No šī gada 1. janvāra Latvijā uzsākta obligāta valsts E-veselības sistēmas lietošana, kas paredz, ka turpmāk recepšu medikamentu aprite būs tikai elektroniska.

... >>>
 Veselība: E-veselības darbība stabilizējas, šodien tehniski traucējumi nav novēroti (0)  04.01.2018

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka šobrīd E-veselības sistēmas darbība ir stabila. Šī gada 3. janvārī sistēmā nav novēroti būtiski sistēmas darbības traucējumi.

... >>>
 Veselība: No janvāra darbnespējas lapas un kompensējamo zāļu receptes izrakstīs tikai elektroniski (0)  29.12.2017

No 2018. gada 1. janvāra Latvijā tiek uzsākta obligāta valsts E-veselības sistēmas lietošana. Tā paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite būs tikai elektroniska.*

... >>>
 Veselība: Aptiekas: e-receptes atvieglo ne vien pacientu, bet arī farmaceitu ikdienu (0)  06.12.2017

Šobrīd līgumus par E-veselības sistēmas lietošanu ir noslēgušas gandrīz visas aptiekas (99 %), un to aktīvi lieto ne vien Latvijas lielāko aptieku tīklu farmaceiti, bet arī mazās aptiekas Rīgā un reģionos. Aptiekas atzīst, ka vēlētos, lai ārsti papīra recepšu vietā aktīvāk izrakstītu e-receptes, tā atvieglojot ne vien pacientu, bet arī farmaceitu ikdienu.

... >>>
 Veselība: „Ar sirsnību pret slimību! Ziedo kopā ar BENU” (0)  05.12.2017

Decembris ir pārsteigumu, laba vēlējumu un brīnumu laiks, kurā cilvēki cits citamcenšas darīt labu. BENU Aptieka, rūpējoties, lai bērni būtu laimīgi un veseli, organizē labdarības kampaņu„Ar sirsnību pret slimību! Ziedo kopā ar BENU”, kuras ietvaros saziedoto paredzēts novirzīt Latvijas bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām, valsts neapmaksātu ārstniecības izdevumu segšanai, kā arī piesaistīt sabiedrības uzmanību bērnu onkoloģijai Latvijā.

... >>>
 Veselība: Profesors Anatolijs Danilāns: Ja mūsdienās viss ir kaitīgs, kāpēc cilvēki dzīvo (0)  26.11.2017

Mūsu sabiedrība ik pa laikam tiek biedēta, ka viena vai otra lieta ir kaitīga.

... >>>
 Veselība: Vakcīnas ļāvušas ierobežot vairākas ļoti bīstamas infekcijas slimības (0)  26.11.2017

Pēdējo 15 gadu laikā vakcinācijas kalendārā iekļautās vakcīnas Latvijā ļāvušas ierobežot vairākas ļoti bīstamas infekcijas slimības

... >>>
 Veselība: Atvērts Latvijā pirmais Androloģijas centrs (0)  22.11.2017

Klīnikā EGV atvērts Latvijā pirmais Androloģijas centrs, kas piedāvās novitātes vīrišķās veselības ārstēšanā. Centrā tiks veiktas arī mazinvazīvas operācijas, ieskaitot auglības ķirurģisko atjaunošanu.

... >>>
 Veselība: Pieaug E-veselības līgumus noslēgušo ģimenes ārstu skaits (0)  19.11.2017

Visaktīvāk līgumus slēdz Zemgalē

... >>>
 Veselība: Indra Štelmane: cukura diabēta pacientu izglītošana un apmācības Latvijā ir nepietiekamā līmenī (0)  14.11.2017

14.novembris – Pasaules Diabēta diena.

... >>>
 Veselība: Stipri kauli un imunitāte! Uzzini svarīgāko par D vitamīnu (0)  12.11.2017

Vairāk nekā pusei Latvijas iedzīvotāju trūkst D vitamīna.[1]Īpaši būtiski tas ir bērniem – D vitamīns nodrošina veselu kaulu attīstību un kalcija uzsūkšanos organismā. Tas palīdz spēcināt imunitāti, kavē diabēta, asinsvadu slimību un ļaundabīgu audzēju attīstību. 

... >>>
 Veselība: Aicina parakstīt atklātu pateicības vēstuli zinātniecei Ainai Muceniecei (0)  09.11.2017

Ainas Mucenieces vārdā nosauktais Viroterapijas fonds, pēcvēža pacientu ierosinājuma, aicina parakstīt atklātu pateicības vēstuli latviešu zinātniecei par viņas ieguldījumu medicīnā un radītā pretvēža medikamenta pieejamību.

... >>>
 Veselība: Pieejams jauns palīgs cukura diabēta pacientiem un līdzcilvēkiem (0)  07.11.2017

Cukura diabēts ir hroniska vielmaiņas slimība, kuras saslimstības rādītāji gan pasaulē, gan Latvijā katru gadu turpina dramatiski pieaugt. Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati, Latvijā uzskaitē esošo cukura diabēta pacientu skaits kopš 2011.gada pieaug aptuveni par trim tūkstošiem ik gadu.

... >>>
 Veselība: Vakcīnas ļāvušas ierobežot vairākas ļoti bīstamas infekcijas slimības (0)  04.11.2017

Pēdējo 15 gadu laikā vakcinācijas kalendārā iekļautās vakcīnas Latvijā ļāvušas ierobežot vairākas ļoti bīstamas infekcijas slimības

... >>>
 Veselība: Laukā sals, telpās silts – palīdzi savai ādai! (0)  29.10.2017

Tuvojoties vēsākam laikam un apkures sezonai, mainās arī mūsu ādas un organisma vajadzības, tādēļ ir jāpārskata savi ādas kopšanas paradumi. Vēsā laikā ādas stāvokli ietekmē gan aukstums, gan vējš, gan sauss gaiss telpās, kā arī temperatūras svārstības, kad brīžiem nākas atrasties aukstumā, brīžiem – siltumā.

... >>>
 Veselība: KRŪTS VĒŽA PROFILAKSES DIENA JĒKABPILĪ - KAS JĀZINA IKVIENAI SIEVIETEI! (0)  22.10.2017

24. oktobrī plkst. 12.00 Jēkabpils Valsts ģimnāzijā, R. Blaumaņa ielā 27, norisināsies Krūts vēža profilakses diena. Tajā būs iespēja noklausīties onkoloģes – ķīmijterapeites Mārītes Andersones prezentāciju, kā arī uzdot interesējošus jautājumus.

... >>>
 Veselība: Iegādājas inovatīvu triecienviļņu terapijas iekārtu (0)  21.10.2017

ER klīnika paver unikālas iespējas locītavu un saišu saslimšanu ārstēšanā

... >>>
 Veselība: KRŪTS VĒŽA PROFILAKSES DIENA JĒKABPILĪ JĀZINA IKVIENAI SIEVIETEI! (0)  17.10.2017

Arvien biežāk dzirdam par saslimstību ar krūts vēzi. Ar to slimo ne vien sirmas kundzes gados, bet arī jaunas, spēcīgas sievietes un slavenības. Tādēļ ir īpaši svarīgi zināt, kas veicina krūts vēža rašanos, kā to laicīgi atpazīt un kur vērsties pēc palīdzības, jo slimība ir bīstama, tomēr uzveicama. Kā palīdzēt sev un citiem nepadoties diagnozei un izvairīties no tās?

... >>>
 Veselība: Iesnu sezona ir klāt (0)  07.10.2017

Kā ārstēt iesnas un rūpēties par savu veselību?

... >>>
 Veselība: Zoodārzā sver ne tikai bruņurupučus (0)  25.09.2017

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 23. un 24.septembrī,Rīgas Zooloģiskā dārza Bērnu laukumā norisinājās pasākums “Audz liels, stiprs un vesels”. 

... >>>
 Veselība: Kam piemēroti homeopātiskie ārstniecības līdzekļi? (0)  24.09.2017

Homeopātiskie ārstniecības preparāti tiek uzskatīti par organismam saudzīgāko ārstēšanas veidu. Kādos gadījumos izvēlēties homeopātiskos preparātus, bet kad piemērotāki ir tradicionālie ārstēšanas līdzekļi? Par to, kā atšķiras tradicionālie un homeopātiskie medikamenti, stāsta „BENU Aptieka” farmaceits Vitālijs Mitrohins.

... >>>
 Veselība: SIA “KATARSE” uzsākusi darbu neiroloģe Sandra Vestermane (0)  23.09.2017

Ko dara neirologs?
Neirologs nosaka neiroloģisko slimību cēloņus, bojājuma veidu un vietu nervu sistēmā . Diagnozes noteikšanai nepieciešamas arī dažādas papildus izmeklējumu metodes  (asins analīzes, rentgens, datortomogrāfija, magnētiskā rezonanse, elektrofizioloģiskie izmeklējumi u.c.).

... >>>
 Veselība: Zelta oga smiltsērkšķis skaistumam un imunitātei! (0)  23.09.2017

Lielisks veids, kā vīrusu laikā parūpēties par savu imunitāti, ir veselības spēcināšana ar vitamīniem un uzturvielām. Ikdienas uzturā iekļaujot smiltsērkšķi, organisms katru dienu saņems vairāk nekā 100 labvēlīgu uzturvielu. Vairāk par smiltsērkšķa pozitīvo ietekmi uz cilvēka veselību stāsta „BENU Aptieka” farmaceits Vitālijs Mitrohins.

... >>>
 Veselība: Ik gadu ap 500 bērnu meklē palīdzību augšanas problēmu dēļ (0)  20.09.2017

20. septembrī jau otro gadu arī Latvijā tiks atzīmēta   Starptautiskā bērnu veselīgas augšanas diena.

... >>>
 Veselība: Ašera sindroma diena (0)  16.09.2017

Septembra trešajā sestdienā -  šogad 16. septembrī, pasaulē atzīmē Ašera sindroma (Usher syndrome) dienu. 

... >>>Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom