Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     376
             Vakar:      455
            


twitterpatricia123 - Atkarīgie pakalpojumipatricia123 - patriciadjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na ulice
Blogo arī Tu!
 
Jaunākajā "JV" numurā

Kas un kā mainīsies pensionāru dzīvē? >>>

“Kā dzīvot aizrautīgi?” Ieskats DACES LĪCĪTES lekcijā >>>

Elneta lepojas ar vārdu no skaistumkopšanas reklāmas >>>

Godina un sveic ugunsdzēsējus >>>

Domes vadība vēl lems – sniegt atbildi uz mediķu protesta vēstuli vai nesniegt >>>

 Valstī: Pabeigts bedru masveida remonts uz valsts autoceļiem ar vislielāko satiksmes intensitāti (0)  01.06.2018

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ir pabeidzis bedru masveida remontu uz valsts galvenajiem un svarīgākajiem reģionālajiem asfaltētajiem autoceļiem jeb uz tiem autoceļiem, kuriem ir noteikta augstākā - A uzturēšanas klase. Bedru masveida remonts turpinās uz B uzturēšanas klases autoceļiem, darbs jāveic līdz 15.jūnijam, uz C un D uzturēšanas klases autoceļiem līdz 1.jūlijam. Bedres, kuras rodas no jauna, tiek remontētas visa gada garumā.

... >>>
 Valstī: Bedru remontu tehnoloģija tiek izvēlēta atbilstoši ceļu segumam (0)  30.05.2018

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” uz asfaltētajiem valsts autoceļiem veic bedru masveida remontu. Remontdarbi tiek veikti ceļu lietotāju drošībai. Izmantojamā tehnoloģija bedru remontam uz asfaltētajiem autoceļiem tiek izvēlēta atbilstoši ceļu segumam.

... >>>
 Valstī: Karstuma dēļ uz valsts autoceļiem veidojas izsvīduma vietas tās apstrādā ar smilti vai šķembām (0)  29.05.2018

Ilgstoši pieturoties augstai gaisa temperatūrai, ir uzkarsuši arī melnie autoceļu segumi un atsevišķās vietās uz valsts autoceļiem veidojas izsvīduma vietas, kuras var būt slidenas. VAS Latvijas autoceļu uzturētājs apstrādā izsvīdumu vietas, tās vienmērīgi nokaisot ar smilti vai sīkām šķembām, tādējādi uzlabojot transporta riteņu un asfalta seguma virsmas saķeri. Pēc nepieciešamības darbs tiek veikts atkārtoti.

... >>>
 Valstī: Sākas līdz šim vērienīgākie būvdarbi uz valsts vietējās nozīmes autoceļiem (0)  29.05.2018

Pateicoties labvēlīgiem laika apstākļiem tiek sākti būvdarbi uz vietējās nozīmes autoceļiem, tai skaitā uz ceļiem ar grants segumu. Šonedēļ darbi sākas uz pieciem vietējās nozīmes autoceļiem Jelgavas novadā, kā arī uz autoceļiem Kārsavas un Ludzas novados.

... >>>
 Valstī: LM arī šogad nodrošina pašvaldību sociālā darba speciālistiem iespēju izvēlēties apmācību pakalpojumu sniedzējus (0)  25.05.2018

Labklājības ministrija (LM) ar Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu arī 2018. gadā piedāvā pašvaldībām iespēju saņemt apmācības sociālā darba speciālistiem.  Tieši viņi regulāri saskaras ar smagu un sarežģītu problēmu risināšanu un arvien komplicētāka kļūst individuālo sociālo gadījumu vadība, kas pieprasa profesionālu un holistisku pieeju. Līdz ar to sociālā darba speciālistiem ir kritiski nepieciešama regulāra profesionālās kompetences pilnveide.

... >>>
 Valstī: Lauksaimnieki pieteikušies platību maksājumiem: saņemti 57 176 iesniegumi (0)  23.05.2018

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka līdz šā gada 22.maijam Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā saņēmis 57 176 iesniegumus platību maksājumiem bez kavējuma sankcijām. LAD atgādina, ka platību maksājumiem vēl var pieteikties līdz 15.jūnijam (ieskaitot), bet šajā gadījumā atbalstu samazina 1% apmērā par katru nokavēto darbadienu.

... >>>
 Valstī: Regulators par 27,8% samazina OIK fiksēto daļu visiem elektroenerģijas lietotājiem no 1.jūlija (0)  23.05.2018

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) padome apstiprināja AS “Enerģijas publiskais tirgotājs” (EPT) iesniegtās jaudas komponentes, kas kompensē publiskā tirgotāja izmaksas par koģenerācijas stacijās uzstādīto elektrisko jaudu – OIK fiksētā daļa. Salīdzinot ar spēkā esošajām jaudas komponentēm, apstiprinātās ir par 27,8% mazākas visās sprieguma un patēriņa līmeņa grupās, un tās stāsies spēkā 1.jūlijā. Jaudas komponente ir viena daļa no kopējā maksājuma par OIK.

... >>>
 Valstī: Ķemeru Nacionālais parks pārgājienā aicina atklāt parka nezināmo kultūrvēsturi (0)  23.05.2018

Eiropas dabas un nacionālo parku dienai par godu Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija sestdien, 26. maijā, plkst. 10.30 ikvienu interesentu aicina doties īpašā pārgājienā “Ķemeru Nacionālā parka zināmā un nezināmā daba un kultūrvēsture”.

... >>>
 Valstī: Pieejams atbalsts ar lauksaimniecību nesaistītām aktivitātēm, arī tūrismam (0)  21.05.2018

Lauku atbalsta dienests (LAD) no 2018. gada 18. jūnija līdz 18. jūlijamizsludina projektu iesniegumu pieņemšanuapakšpasākumā "Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā".

... >>>
 Valstī: Bedru aizpildīšana uz valsts autoceļiem ar asfalta segumiem veikts vairāk kā 97 000 kvadrātmetru apjomā (0)  19.05.2018

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) turpina bedru masveida remontu uz  valsts asfalta segumiem visā Latvijā. Vispirms bedres tiek aizpildītas uz autoceļiem ar lielāku satiksmes intensitāti. Bedru remonts veikts vairāk kā 97 000 kvadrātmetru apjomā. Uz valsts galvenajiem autoceļiem - 18 387 m2, uz reģionālajiem 61 179 m2, bet uz vietējiem 17 720 m2.

... >>>
 Valstī: Latvijā veiks reprezentatīvu augsnes agroķīmisko izpēti – lauksaimnieki, esat atsaucīgi! (0)  19.05.2018

Katrs zemnieks, kurš sēj vai stāda, plāno iegūt ražu. Ilgtspējīgi un ekonomiski saimniekojot, ir svarīgi regulāri sekot līdzi barības vielu bilancei augsnē, kā arī veikt augsnes agroķīmisko izpēti (AAI). Tā ļaus precīzāk plānot un izmantot mēslojumu vietās, kur augu piebarošana nepieciešama visvairāk.

... >>>
 Valstī: Pieskatiet savu lauksaimniecības tehniku! (0)  16.05.2018

Jau ilgāk nekā mēnesi lauksaimniekiem ir aktīvā darbu sezona. Kaut arī pašlaik nav dzirdēts par kārtējām traktortehnikas zādzībām, Zemkopības ministrija aicina zemniekus un sabiedrību kopumā uzmanīt savu lauksaimniecības tehniku, kā arī nepalikt vienaldzīgiem, redzot ko aizdomīgu kaimiņa sētā.

... >>>
 Valstī: Bērniem ar neatgriezeniskiem funkcionēšanas ierobežojumiem noteiks invaliditāti bez atkārtotas ekspertīzes (0)  16.05.2018

Visiem bērniem ar stabiliem un neatgriezeniskiem funkcionēšanas ierobežojumiem neatkarīgi no to pakāpes, bet kuru dēļ invaliditāte ir bijusi nepārtraukti noteikta vienu vai vairāk gadus, turpmāk veicot kārtējo invaliditātes ekspertīzi noteiks invaliditāti bez atkārtota ekspertīzes termiņa līdz pilngadības sasniegšanai.

... >>>
 Valstī: Sākusies pieteikšanās projektu konkursam par atbalsta sniegšanu ārpusģimenes aprūpē esošiem jauniešiem dzīves prasmju uzlabošanai (0)  16.05.2018

Labklājības ministrija (LM) aicina pašvaldības, biedrības, nodibinājumus vai reliģiskās organizācijas no 14.maijalīdz 31.maijam piedalīties projektu konkursā “Atbalsta sniegšana ārpusģimenes aprūpē esošiem jauniešiem dzīves prasmju uzlabošanai”.

... >>>
 Valstī: Pasniegtas ikgadējās Gada balvas ceļu būvniecībā (0)  15.05.2018

SIA Viadukts saņem Gada balvu Tiltu pārbūves un jaunu tiltu būvniecības grupā par tilta būvniecību pār Mazo Juglu Suntažos uz autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums (P8).

... >>>
 Valstī: Plāno palielināt valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu un atbalstu trūcīgām personām (0)  11.05.2018

No 2019. gada ir plānots palielināt valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, kas ir viens no galvenajiem valsts sociālo pabalstu veidiem. Valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu apmēru plānots palielināt par 30 eiro – no pašreizējiem 64 eiro līdz 94 eiro nākamgad.

... >>>
 Valstī: Uz Tallinas šosejas no Duntes līdz Svētciemam atjaunos ceļa virskārtu (0)  08.05.2018

Sākusies autoceļa seguma virskārtas nomaiņa uz Tallinas šosejas (A1) posmā no Duntes līdz Svētciemam (48,10.-81,28. km). Jau nākošajā nedēļā, sākot no Liepupes Svētciema virzienā paredzēti divi posmi ar reversu kustību un satiksmes regulētājiem un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.

... >>>
 Valstī: VBTAI brīdina par viltus bāriņtiesu darbinieku vizītēm (0)  24.04.2018

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) rīcībā nonākusi informācija par gadījumu, kad pie ģimenes ar bērniem, kura nav un nekad nav bijusi bāriņtiesas un sociālo dienestu redzeslokā, automašīnā bez atpazīšanas zīmēm ieradušās vairākas personas, un ar viltu iekļuvušas ģimenes dzīvesvietā.

... >>>
 Valstī: Autovadītāju ievērībai: remontdarbu posmos jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem (0)  13.04.2018

Iestājoties noturīgiem pavasara laika apstākļiem valsts autoceļu tīklā sākas remontdarbi un autobraucējiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, kas ieviesti būvdarbu laikā.

... >>>
 Valstī: Tiek samazināts traktortehnikas vadītāju kategoriju skaits (0)  13.04.2018

Saeima ceturtdien, 12. aprīlī, apstiprināja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz samazināt traktortehnikas vadītāju kategoriju skaitu un paredz atbrīvot no pirmreizējās valsts tehniskās apskates uz 24 mēnešiem visu traktortehniku, ja reģistrācijas brīdī tehnikas motora darba ilgums neparedz 250 motostundas.

... >>>
 Valstī: LTRK atbalsta 50% piemaksu par virsstundu darbu visās tautsaimniecības nozarēs – tāpat kā Lietuvā un Igaunijā (0)  13.04.2018

Latvijas lielākā uzņēmēju organizācija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) atbalsta virsstundu apmaksas noteikšanu 50% apjomā par papildu nostrādātajām stundām visās tautsaimniecības nozarēs. Šāds regulējums darbojas Lietuvā un Igaunijā, tādēļ ir būtisks gan Latvijas tautsaimniecības konkurētspējas celšanai, gan ēnu ekonomikas mazināšanai.

... >>>
 Valstī: Mājputnu turētāju ievērībai! (0)  12.04.2018

Laikā līdz maija vidum Latvijā notiek putnu pavasara migrācija. Tā kā atsevišķās ES dalībvalstīs ir konstatēti savvaļas putnu saslimšanas gadījumi ar augsti patogēno putnu gripu, Zemkopības ministrija aicina mājputnu turētājus šajā periodā izturēties atbildīgi.

... >>>
 Valstī: Sabiedriskā transporta padome konceptuāli atbalstīja plānoto maršrutu tīkla sadalījumu periodam no 2021. līdz 2030. gadam (0)  12.04.2018

Sabiedriskā transporta padome konceptuāli atbalstīja Autotransporta direkcijas sagatavotos priekšlikumus attiecībā uz maršrutu tīkla sadalījumu lotēs laika periodam no 2021. līdz 2030. gadam.

... >>>
 Valstī: Atsākas būvdarbi uz autoceļa Krāslava–Madona (0)  10.04.2018

Ir atsākušies būvdarbi uz autoceļa Krāslava–Preiļi–Madona (P62) posmā no Steķiem līdz Atašienes krustojumam (88,00.-99,53. km) ar autoceļu Jēkabpils–Rēzekne (A12). Jau šonedēļ satiksme tur piecos posmos tiks regulēta ar luksoforiem, bet ātruma ierobežojums visā posmā ir 50 km/h.

... >>>
 Valstī: Greiderē grants autoceļus ar atbilstošu tehnisko stāvokli un mitrumu; ceļu uzturētājs strādāja arī brīvdienās (0)  10.04.2018

Pagājušajā nedēļas nogalē, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs veica greiderēšanas darbus uz tiem grants autoceļiem, kuru tehniskais stāvoklis un mitrums bija atbilstošs darbu izpildei.

... >>>
 Valstī: Publicēta karte ar šogad plānotajiem valsts ceļu būvdarbiem (1)  06.04.2018

Līdz ar ceļu būvdarbu sezonas sākšanos VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) mājaslapā www.lvceli.lv ir pieejama ceļu remontdarbu karte, kurā ikviens var apskatīt šogad valsts autoceļu tīklā plānotos ceļu remontdarbus un spēkā esošos satiksmes ierobežojumus. 

... >>>
 Valstī: Regulators izdod jaunā redakcijā noteikumus, kas paredz atvieglotus nosacījumus elektroenerģijas sistēmas lietotājiem (0)  03.04.2018

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija no jauna izdod Sistēmas pieslēguma noteikumos elektroenerģijas sistēmas dalībniekiem. Noteikumos paredzēti atviegloti nosacījumi elektroenerģijas sistēmas lietotājiem attiecībā uz jaudu samazināšanu un atjaunošanu. Papildus tam noteikumos noteiktas atvieglotas prasības attiecībā uz mikroģeneratoru pieslēgšanu.

... >>>
 Valstī: “Neste” aptauja: akcīzes nodokļa pieaugums degvielai šī gada sākumā ir būtiski ietekmējis autovadītāju automašīnas izmantošanas paradumus (0)  03.04.2018

Akcīzes nodokļa pieaugumu degvielai (kopā ar PVN benzīnam par 4,8 centiem un dīzeļdegvielai par 3,8 centiem) no šī gada 1. janvāra ir pamanījuši 93% autovadītāju, tā liecina lielākā automātisko degvielas uzpildes staciju tīkla “Neste” veiktā aptauja šī gada marta sākumā. Kopumā vairāk nekā trešā daļa auto šoferu jeb 39% no visiem respondentiem atzīst, ka degvielas cenu izmaiņas ir bijušas būtisks iemesls, lai pārskatītu savus līdzšinējos auto izmantošanas paradumus un tos mainītu.

... >>>
 Valstī: KP pārrunu procedūru laikā visbiežāk novērš pašvaldību uzņēmumu pārkāpumus (0)  03.04.2018

Konkurences padome (KP) 2017. gadā īstenoja sešas pārrunu procedūras, no kurām piecos gadījumos novērsa dominējošo uzņēmumu radītos konkurences ierobežojumus. Apkopojot aizvadīto gadu datus, iestāde secina, ka pārrunu procedūru veidā visbiežāk tiek novērsti pašvaldību uzņēmumu konkurences ierobežojumi, īpaši neatbilstības konstatējot ūdens patēriņa skaitītāju uzstādīšanas un maiņas pakalpojumu jomā.

... >>>
 Valstī: Tiešmaksājumu piešķiršanā lauksaimniekiem 2018. gadā piemēros vairākus atvieglojumus (0)  03.04.2018

Valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus tiešo maksājumu piešķiršanas kārtībā lauksaimniekiem.

... >>>Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom