Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     230
             Vakar:      457
            


twitterBlogo arī Tu!
 
Jaunākajā "JV" numurā
 Valstī: Galvenais cēlonis traumām darbā – vieglprātīga attieksme pret drošību (0)  09.12.2017

Par darbavietā gūtajām traumām šogad līdz novembra sākumam izmaksāti vairāk nekā 20 tūkstoši eiro, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati. Salīdzinājumā ar pērnā gada identisku periodu, negadījumu skaits palielinājies par 40%.

... >>>
 Valstī: Saeima galīgajā lasījumā pieņem Atkritumu apsaimniekošanas likuma grozījumus (0)  07.12.2017

2017. gada 7. decembrī Saeimā tika pieņemti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) virzītie grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā. Apstiprinātie grozījumi stāsies spēkā no 2018. gada vidus, būtiski stiprinot kontroli par atkritumu pārvadājumiem un pārstrādi, kā arī nodrošinot Valsts vides dienestam (VVD) plašākas pārraudzības iespējas.

... >>>
 Valstī: Izmaiņas sociālajā jomā 2018. gadā (0)  07.12.2017

No 2018. gada 1. janvāra

  • Minimālā mēneša darba alga normāla darba laika ietvaros būs 430 eiro.
... >>>
 Valstī: BTA: Apdrošinātāji atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt ceļu satiksmi (0)  05.12.2017

Apdrošinātāji atzinīgi vērtē valsts drošības plānā paredzētos papildinājumus satiksmes dalībnieku kontrolēšanai, un ir gatavi dalīties informācijā par bīstamākajām vietām, lai samazinātu satiksmes negadījumu skaitu.

... >>>
 Valstī: Regulators aicina svētku laikā pasargāt savu pasta sūtījuma piegādi no nepatīkam (0)  02.12.2017

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) atgādina lietotājiem, kuri uz svētkiem vēlas iepriecināt draugus un ģimeni, nosūtot vēstules, pasta pakas vai iegādāties pirkumu internetveikalā, darīt to savlaicīgi un parūpēties par drošu sūtījuma piegādi.

... >>>
 Valstī: LAU iegādājies 10 jaunus traktorus vairākiem Latvijas reģioniem (0)  01.12.2017

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) iegādājies 10 jaunus riteņtraktorus “New Holland”par 1,059 miljoniem eiro, informē LAU valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors. Jaunie riteņtraktori strādās uz autoceļiem Liepājas, Talsu, Valmieras, Alūksnes, Rēzeknes un Rīgas ceļu rajonos.

... >>>
 Valstī: Personām ar garīga vai fiziska rakstura traucējumiem uzlabosies iespēja dzīvot patstāvīgi (0)  29.11.2017

Personām ar smagiem garīga vai fiziska rakstura traucējumiem tiks samazināts risks ievietošanai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, palielinot iespējas saņemt sociālās aprūpes pakalpojumus dzīvesvietā. Šāda izmaiņas cita starpā nosaka otrdien, 28. novembrī, valdības sēdē pieņemtie “Grozījumi Ministru kabineta 2008. gada 21.aprīļa noteikumos „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības saņemšanas kārtība””.

... >>>
 Valstī: Par VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” valdes priekšsēdētāju iecelts Raitis Nešpors (0)  24.11.2017

Par VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) valdes priekšsēdētāju iecelts Raitis Nešpors, informē kompānijas padomes priekšsēdētājs Uldis Reimanis. Apstiprināts arī jauns valdes loceklis – Vilnis Vitkovskis.

... >>>
 Valstī: Valdība izskatījusi ziņojumu par situācijas novērtējumu nodarbinātības jomā (0)  22.11.2017

Kopējais bezdarbnieku skaits valstī pēdējos gados samazinās, taču reģistrēto bezdarbnieku vidū pieaug gados vecāko cilvēku un personu ar invaliditāti īpatsvars, savukārt ilgstošo bezdarbnieku skaits joprojām saglabājas ievērojami augsts un gandrīz nemainīgs.

... >>>
 Valstī: Svētkos gaidāmas izmaiņas ap 500 maršrutu (0)  16.11.2017

iedzīvotāji aicināti plānot savu braucienu laikus

... >>>
 Valstī: Autovadītāju ievērībai: naktī gaisa temperatūrai pazeminoties, no rīta autoceļi var apledot (0)  13.11.2017

Šonakt vietām gaisa temperatūra pazeminājās zem nulles, tāpēc uz autoceļiem var veidoties apledojums. Apledojums īpaši var veidoties uz autoceļiem kas iet cauri mežiem vai gar ūdenstilpnēm, kā arī uz tiltiem un pārvadiem.

... >>>
 Valstī: Piepildi Ainavu dārgumu krātuvi ar stāstiem un attēliem (0)  12.11.2017

Ainavu ekspertu padome* ir pieņēmusi lēmumu elektroniskajā Latvijas ainavu dārgumu krātuvē iekļaut 50 ainavas no kopā 243 izvirzītajām.

... >>>
 Valstī: OCTA nozares apdrošinātāji šī gada 9 mēnešos atlīdzībās izmaksājuši vairāk (0)  11.11.2017

Šī gada 9 mēnešos OCTA nozarē izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību summa sastādīja 34,59 milj. EUR, kas ir par 5,1%  vairāk nekā tādā pat periodā pērn. Savukārt apdrošinātāju nopelnīto prēmiju apjoms sasniedza 36,25 milj. EUR, kas ir par 1,94% vairāk nekā 2016.gada 9 mēnešos.

... >>>
 Valstī: LM aicinās sabiedrību iesaistīties bez vecāku gādības palikušo bērnu aprūpē (0)  10.11.2017

Labklājības ministrija (LM) aicina sadarboties visām iesaistītajām pusēm, lai praksē beidzot iedzīvinātu bez vecāku gādības palikušo bērnu tūlītēju nonākšanu ģimeniskā aprūpē. Šim uzdevumam kā prioritātei jau tagad ir jābūt gan bērnu namu vadītājiem, sociālajiem darbiniekiem, bāriņtiesai un arī tās uzraugam Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai (VBTAI).

... >>>
 Valstī: Mūzikas klausīšanās, steiga un neuzmanība – gājēju netikumi, kas traucē autovadītājiem (0)  10.11.2017

Gada tumšākajā, līdz ar to ceļu satiksmē bīstamākajā laikā, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sāk informatīvi izglītojošu kampaņu par gājēju drošību pilsētā “REDZI – PAREDZI!”Kampaņas mērķis ir pievērst autovadītāju uzmanību potenciāla riska situācijām pilsētās un iepazīstināt vadītājus un gājējus ar bīstamu situāciju priekšvēstnešiem.

... >>>
 Valstī: Sabiedrībā joprojām tūkst izpratnes par diskrimināciju un tās riskiem (0)  10.11.2017

Nepieciešams uzlabot sabiedrības izpratni un informētību par pretdiskriminācijas un dažādības veicināšanas stratēģijām. Tā secināja Invaliditātes lietu nacionālās padomes dalībnieki, kas labklājības ministra Jāņa Reira vadībā ceturtdien, 9. novembrī, pulcējās uz sēdi.

... >>>
 Valstī: Noteikti Meža nozares Gada balvas “Zelta čiekurs” laureāti (0)  07.11.2017

Meža dienu komiteja ir noteikusi Meža nozares Gada balvas “Zelta čiekurs” 2017. gada ieguvējus nominācijās: “Par mūža ieguldījumu”, “Par inovatīvu uzņēmējdarbību”, “Par ilgtspējīgu saimniekošanu” un “Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā”. Balva “Zelta čiekurs” ir ikgadēja meža nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares attīstībā, un šogad to pasniegs jau četrpadsmito reizi.

... >>>
 Valstī: Nosauc konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” deviņas finālistes (0)  06.11.2017

Zināmas konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” deviņas finālistes – pašvaldības, kas tika noteiktas vērtējot pašvaldību iesniegto informāciju un iedzīvotāju oktobrī sniegto vērtējumu vietnē www.vietagimenei.lv.

... >>>
 Valstī: ZM: Lauksaimniecībā pašnodarbinātām personām obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai jāaprēķina reizi gadā (0)  03.11.2017

Zemkopības ministrijas (ZM) parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis Saeimā iesniedzis ZM priekšlikumus likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas paredz: pašnodarbinātām personām, kuras gūst ieņēmumus no lauksaimnieciskās darbības, obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai jāaprēķina un jāveic vienu reizi taksācijas gadā.

... >>>
 Valstī: Autovadītāju ievērībai: daudzviet autoceļi apledo, strādā ziemas tehnika (0)  31.10.2017

Šorīt daudzviet autoceļi ir apledojuši, tāpēc aicinām autovadītājus būt maksimāli piesardzīgiem un izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu. Apledojums īpaši var veidoties uz autoceļiem, kas iet caur mežiem vai gar ūdenstilpnēm, kā arī uz tiltiem un pārvadiem.

... >>>
 Valstī: Pasaulē sākas jauna izspiedējvīrusa epidēmija (0)  27.10.2017

Šogad jau esam pieredzējuši divus plašus izspiedējvīrusu uzbrukumus — mēs runājam par bēdīgi slavenajiem WannaCry un ExPetr (pazīstami arī ar nosaukumiem Petya un NotPetya). Šķiet, ka ir sācies trešais uzbrukums: jauno ļaunprogrammatūru sauc Bad Rabbit — vismaz šādu nosaukumu ir norādījusi tumšā tīkla vietne, uz kuru ir saite izpirkuma paziņojumā.

... >>>
 Valstī: Valsts autoceļu tīklā šonakt strādāja 30 ziemas tehnikas vienības (0)  26.10.2017

Šonakt Vidzemē un Latgalē notika intensīva snigšana, tāpēc valsts autoceļu tīklā darbu uzsāka ziemas uzturēšanas tehnika. Naktī uz valsts autoceļiem Vidzemē un Latgalē strādāja vairāk nekā 30 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas tehnikas vienības. Uzturētāji darbu turpina arī pašlaik, uz autoceļiem strādā 17 tehnikas vienības.

... >>>
 Valstī: Viltotu preču pārdošana rada zaudējumus Latvijai 141 miljonu eiro gadā (0)  25.10.2017

Eiropas Savienības (ES) valstis katru gadu zaudē miljardiem eiro no viltotu preču tirdzniecības. Ne tikai valstu budžeti cieš zaudējumus, piemēram, darba tirgū Latvijā pagājušajā gadā ir zaudētas 2500 darba vietas.

... >>>
 Valstī: Šī gada Latvijas skaistākās lauku saimniecības titulu saņēmusi z/s Zilūži (0)  25.10.2017

Jau septīto gadu noslēdzies par tradīciju kļuvušais “Skaistākās lauku saimniecības” konkurss, kurā galveno nomināciju – “Skaistākā lauku saimniecība 2017” – saņēma Grasbergu ģimene no Zilūžu saimniecības Kocēnu novadā. Svinīgā pieņemšanā pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un Ivetas Vējones kundzes balvas un atzinības šogad saņēmušas kopumā 10 saimniecības no Jelgavas, Kocēnu, Kuldīgas, Ķekavas, Naukšēnu, Rucavas, Skrīveru, Smiltenes un Vecpiebalgas novadiem.

... >>>
 Valstī: “3+ Ģimenes kartes” turpmāk izsniegs arī daudzbērnu ģimeņu bērniem un jauniešiem (0)  25.10.2017

“3+ Ģimenes kartes” turpmāk izsniegs arī bērniem un jauniešiem, kas mācās. To nosaka šodien Ministru kabinetā pieņemtie grozījumi noteikumos „Valsts atbalsta programmas "Latvijas Goda ģimenes apliecība "3+ Ģimenes karte"".

... >>>
 Valstī: Valdībā apstiprināts ziņojums “Par bērnu stāvokli Latvijā 2016. gadā” (0)  25.10.2017

Ministru kabinets otrdien, 24. oktobrī, izskatīja un pieņēma zināšanai informatīvo ziņojumu "Pārskats par bērnu stāvokli Latvijā 2016. gadā". 

... >>>
 Valstī: Daļēji kompensēs lietavu radītos zaudējumus lauksaimniekiem (0)  24.10.2017

Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi Ministru kabineta rīkojumu par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", ko valdība otrdien, 24.oktobrī, apstiprināja.

... >>>
 Valstī: Latvijas izcilības saņem prestižo Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas Eiropas b (0)  22.10.2017

Otrdien, 24.oktobrī, Rīgā tiks pasniegtas prestižās Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas (European Academy of Sciences and Arts) Eiropas balvas.

... >>>
 Valstī: Autobraucēju ievērībai: starpsezonā jābūt īpaši vērīgiem uz autoceļa (0)  20.10.2017

Iestājoties rudenīgam, lietainam un tumšākam laikam, autovadītājiem ir jābūt īpaši vērīgiem uz autoceļa un jāpielāgo braukšanas paradumus, ņemot vērā laika apstākļus un ceļa seguma īpašības. Meteorologi prognozē, ka jau šajās brīvdienās naktīs gaisa temperatūra var pazemināties zem nulles, kas nozīmē, ka no rīta autoceļi vietām var būt apledojuši un slideni.

... >>>
 Valstī: Dižkoku apzināšanas akcijā “LV100 Dižošanās” pieteikti vairāk nekā 2500 koku (0)  18.10.2017

Dabas aizsardzības pārvaldes un Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja kopīgajā akcijā „LV100 Dižošanās” trīs mēnešu laikā pieteikti vairāk nekā 2500 varenu un vērtīgu koku. Visbiežāk dabā atpazīti dižozoli, liecina Dabas aizsardzības pārvaldes apkopotie dati.

... >>>Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom