Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     101
             Vakar:      492
            


twitterBlogo arī Tu!
Jēkabpilī: LMT Jēkabpilī atklāj jaunu ātrgaitas mobilā interneta 4G bāzes staciju (0)

Turpinot mobilo sakaru infrastruktūras attīstību, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) Jēkabpils Krustpils daļā, Sporta ielā 1 atklājis jaunu 4G bāzes staciju. Šobrīd Jēkabpils pilsētā kopumā ir jau 7 LMT ātrgaitas mobilā interneta 4G bāzes stacijas.

Jēkabpilī atklātā 4G bāzes stacija ir pēc skaita 975. LMT 4G bāzes stacija Latvijas teritorijā. 2016. gada laikā LMT visā Latvijā gandrīz katru darba dienu izbūvējis vienu jaunu 4G bāzes staciju, ieguldot 28,4 miljonus eiro. Zemgales reģionā šobrīd LMT tīklā darbojas vairāk nekā 100 LMT 4G bāzes stacijas. Kopš uzņēmuma dibināšanas LMT tīkla attīstībā investējis jau 601,4 miljonus eiro, izveidojot vienu no modernākajiem mobilo sakaru tīkliem Eiropā.

Valts Vaļuks, LMT Biznesa klientu centra “Jēkabpils” vadītājs: “Jēkabpils iedzīvotāji ikdienā aktīvi izmanto LMT ātrgaitas 4G mobilā interneta sniegtās iespējas - dažādas lietotnes, mūzikas un video failu straumēšanu gan viedtālruņos, gan planšetdatoros. Un arvien vairāk jēkabpiliešu un novada iedzīvotāju izmēģinājuši un atzinīgi novērtējuši arī jauno LMT Mājas viedtelevīziju, kas kopā ar ierastajiem TV kanāliem dod iespēju visplašākajam izklaides saturam televizorā”.

Attīstot jaunu tehnoloģisko risinājumu, LMT ir kļuvis par pirmo un joprojām vienīgo mobilo sakaru operatoru Latvijā, kas 4G tīklā piedāvā LMT Mājas viedtelevīziju. Tas ir jauns TV standarts - viedtelevīzijas lietotājiem pieejami ne tikai populāri Latvijas un ārzemju TV kanāli ar arhīva un ieraksta funkciju, filmas, seriāli, mūzika un LMT Straumes notikumu tiešraides, bet arī tūkstošiem lietotņu, kas pārvērš vienkāršu televizoru par mājas izklaides centru visai ģimenei.

Pateicoties mobilo sakaru tīkla attīstībai, 2016. gadā LMT tīklā par 45 % pieaudzis mobilo datu patēriņš. Latvija šobrīd ir 2. vietā pasaulē pēc mobilā interneta patēriņa, un mēs esam straujāk augošie pasaulē, liecina vadošās telekomunikāciju pētniecības kompānijas Tefficient 2016. gadā apkopotie dati. Mums priekšā ir vēl tikai Somija, bet esam apsteiguši tādas OECD valstis kā Zviedrija, Dienvidkoreja un ASV. Igaunija šajā pētījumā ir desmitajā vietā ar divreiz mazāku mobilā interneta patēriņu, bet Lietuvā mobilā interneta patēriņš ir sešas reizes mazāks nekā Latvijā.

2017. gada martā LMT sadarbībā ar tīkla infrastruktūras ražotāju Nokia uzstādīja pirmo ar 5G tehnoloģiju savietojamo mobilo sakaru bāzes staciju Latvijā. Pirmā 5G bāzes stacija atrodas Latvijas Universitātes jaunajā Dabaszinātņu centrā Torņakalnā. Jaunās paaudzes mobilo sakaru tīkls 5G tiek uzskatīts par dzinējspēku mūsdienu industriālajai revolūcijai un ekonomikas izaugsmei Eiropā. Tas ļaus automatizēt sarežģītus uzdevumus, uzlabojot iespējas veselības aprūpē, ražošanā, valsts pārvaldē un citās jomās. Tāpat  gada sākumā visā Latvijā LMT tīklā tika ieviests jaunās paaudzes mobilais lietu interneta tīkls. Tas ir izdalīts atsevišķs kanāls LMT mobilajā tīklā tikai lietu interneta datu pārraidei.

 

Elīna Lidere
LMT preses sekretāre 15.06.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom